Якщо у дитини немає щеплень

Хто вирішить питання про можливість відвідування ДНЗ дитиною, в якої немає щеплень?

Згідно з пунктом (6) Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом  Міністерства  охорони  здоров'я  України  від 29 листопада 2002 р. № 434, питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник дошкільного закладу зобов'язаний прийняти дитину до дитячого садка.

У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам'ятати, що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров'я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.