Інформація

Для чого потрібні колискові?

Для чого потрібні колискові?

Напевно, коли люди вперше це зрозуміли, вони і придумали колискові. І з тих пір у всі часи і у всіх народів було прийнято заколисувати малюків тихими піснями.

Колискові – не тільки приємний і корисний момент спілкування з дитиною, але і сильний інструмент формування його особистості. Сьогодні ми розкажемо, для чого потрібні колискові і який вплив вони роблять на здоров’я і психіку малюків.

Співайте, навіть якщо не вмієте

Деякі мами вважають, що співати колискові сьогодні якось несучасно і немодно. Ні, вони не проти того, щоб їхні діти засинали під музику, але роблять вибір на користь музичних іграшок, спеціальних «співаючих» технічних новинок, скачують в інтернеті пісеньки з відомих мультфільмів і ставлять їх дитині для прослуховування перед сном. Вони абсолютно щиро вважають формат МР3 найбільш гідною альтернативою власним вокальним даним.

«Я не вмію співати, у мене слуху немає, і я не хочу, щоб моя дитина звикала до фальшивих звуків», виправдовується багато мам. А дитині-то все одно, який у вас слух. Йому важливо чути «живий» звук. Ніхто і ніколи не створить іграшку або музичний пристрій, здатний замінити ніжність і любов, з якою мама (або тато) обіймає свого крихітку перед сном.

Згадайте, що співали вам, коли ви були маленькою дитиною. Адже наші матері і бабусі були часом куди мудріше нас з вами. І науково-технічного прогресу під рукою у них не водилося.

У різних сім’ях існують свої власні колискові, котрі передаются з покоління в покоління. Можете і свою пісеньку придумати. Адже для того, щоб підібрати невигадливі рими до слова «баю-бай», абсолютно необов’язково бути великим поетом!

Колискові − найкраща терапія

Сибірські медики якось раз провели унікальний експеримент, з’ясовуючи, для чого потрібні колискові.

В одній з поліклінік відкрили школу для молодих батьків. Учасників експерименту розділили на дві групи.

  • У першій новоспечених тат і мам вчили … співати колискові пісні.
  • У другій групі батьків попросили тимчасово утриматися від виконання «снодійних» пісеньок.

А педіатри по ходу процесу стежили за динамікою захворюваності дітей в обох групах.

І ось до яких висновків вони прийшли: щоденні колискові у виконанні батьків майже на третину знизили статистику захворюваності на пневмонію, і вдвічі – кількість зареєстрованих випадків діареї та анемії.

Колискові і справді виявилися кращим засобом немедикаментозної терапії!

І, як з’ясували фахівці, особливо ефективні вони в арсеналі реабілітації дітей з перинатальною енцефалопатією (порушеннями функції або структури головного мозку), що супроводжується синдромом загального гноблення, з порушенням ритму дихання, з тенденцією до брадикардії (зменшення частоти серцевих скорочень), з порушеннями моторики кишечника , а також малюків, народжених раніше терміну і з малою вагою.

Воістину чарівна ритміка колискових незамінна при лікуванні мовних і рухових розладів у дітей віком до трьох років. А ще зазначено, що виконання таких пісень благотворно впливає і на здоров’я мами: у жінки швидше відновлюються сили після пологів і навіть поліпшується лактація.

Свій вагомий аргумент на захист колискових призводять і психологи. За їхніми спостереженнями, діти, яким у дитинстві регулярно співали колискові, згодом домагаються набагато більших успіхів у житті і рідше схильні до психічних розладів, ніж їх однолітки, які недоотримали в свій час цієї радості.

До речі, з’ясувалося, що величезне значення мають слова, що становлять зміст колискової. У давнину, коли колискові стояли в одному ряду з магічними заклинаннями, вони несли в собі цілі програми формування майбутньої долі дитини.

Так, дівчаткам бажали рости красунями і умілими рукодельницами, господинями. Хлопчикам – відважними і безстрашними мисливцями і воїнами. Колискова покликана не тільки закладати фундамент здоров’я людини, а й несе в собі своєрідний код подальшого розвитку його особистості, також як ім’я дитини.

І якщо ви хочете, щоб ваша дитина в майбутньому стала розумною, доброю, талановитою і щасливою, не бійтеся творити її. Раз ви мама, то ви просто зобов’язані бути чарівницею. Головне – не сумніватися у своїх силах!

Дошкільний навчальний заклад №70 «НАСТУСЯ» м. Черкаси 2013-2019 р.