Інформація

Корисні поради про зуби

Ось що потрібно робити, щоб у зубах заявлялось як можна менше порожнин, а також щоб уникнути запалення ясен:

  1. Два-три рази на рік відвідуйте лікаря, щоб перевірити загальний стан здоров'я. Здорові зуби загалом бувають у здорових людей.
  2. Завжди повноцінно харчуйтесь, їж багато зелених овочів, свіжих фруктів, м'ясо, курку, рибу, яйця і, звичайно, пий побільше молока тобі потрібно випивати не менше трьох-чотирьох склянок молока на день. Якщо ти будеш регулярно споживати ці продукти, то отримаєш всі необхідні мінеральні речовини і вітаміни, і збережеш свої зуби міцними і здоровими.
  3. Чисть зуби після кожного прийому їжи. Зрозуміло, якщо ти снідаєш та обідаєш в школі, в тебе нема можливості почистити зуби після їжи. Але дома після сніданку та після вечері чистити зуби треба обов'язково.
  4. Не їж багато цукерок і не дуже захоплюйся солодкою газованою водою. Прислухайся до порад батьків. Для тебе достатньо буде однієї цукерки і одної склянки солодкої води на день.
  5. Ходи до зубного лікаря на огляд не менше двох-трьох разів на рік. навіть якщо з зубами і яснами все гаразд. Таким чином можливо попередити розвиток карієса і запалення ясен у самому початку, а також дістати від лікаря декілька корисних порад по догляду за порожниною рота. Якщо молочний зуб, який почав хитатись, довелося видалити, то це не зашкодить кореневому зубу, який повинен вирости на його місці.

Але якщо молочний зуб видаляють раніше того, як він буде готовий випасти сам собою, лікар ставить на місце видаленого зуба спеціальний прилад, який називається фіксатором, який забезпечує достатній простір на яснах для кореневого зуба.

Якщо не поставити фіксатор на місце видаленого зуба, то сусідні зуби з обох сторін будуть наближатися один до одного і в решті решт на яснах не залишиться місця для зуба, що росте.

Дошкільний навчальний заклад №70 «НАСТУСЯ» м. Черкаси 2013-2019 р.