Інформація

Якщо у дитини гострики

Гострики — малесенькі круглі глисти розміром 1—1,5 см. Тривалість їх життя близько одного місяця. Паразитуючи в кишечнику, вони викликають порушення в діяльності всього організму, які негативно впливають на стан здоров’я дитини.

Проявляється ентеробіоз болями в животі, нудотою, блюванням, подразливістю, безсонням. Але особливо турбує таких хворих нестерпне свербіння в задньому проході, що виникає внаслідок виповзання самок для відкладання яєць, які вкриті липкого масою і приклеюються до шкіри. Коли хворий на ентеробіоз розчісує сверблячі місця, яйця гостриків потрапляють під нігті чи прилипають до пальців. Якщо така людина неохайна, то вона розсіює яйця гостриків на всі оточуючі предмети, а звідси вже заражаються здорові люди. Хворий також може постійно заражати себе сам, заносячи в рот руками яйця гостриків.

Тому в приміщенні, де є хворий на ентеробіоз, яйця гостриків можна виявити майже скрізь — на дверях, доріжках, килимах, меблях, іграшках, в ліжку, вони можуть навіть носитись з пилом у повітрі.

Вбиває яйця гостриків сонячне проміння та висока температура (прасування, кип’ятіння). Крім того, їх можна просто механічно видалити шляхом вибивання і витрушування речей та за допомогою пилососу.

Позбутись гостриків можна без ліків, адже живуть вони не більше одного місяця. Головне не допустити повторного зараження.

Дошкільний навчальний заклад №70 «НАСТУСЯ» м. Черкаси 2013-2019 р.