Інформація

Поради для батьків

Загартування дітей водою в домашніх умовах

(порада для батьків)

У процесі загартування повітрям, сонцем, водою підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі. Загартування поліпшує обмін речовин, гарно позначається на роботі дихальної, серцево-судинної систем. Загартований організм легше переносить фізичне і розумове навантаження.

Загартування дитини водою починайте із щоденного прохолодного вмивання. Температуру води через кожні три дні знижуйте на 1 °С, доводячи її до +11 °С. Запропонуйте дитині вмити обличчя, руки, шию, груди та ноги.

Детальніше...

Корисні поради про зуби

Ось що потрібно робити, щоб у зубах заявлялось як можна менше порожнин, а також щоб уникнути запалення ясен:

  1. Два-три рази на рік відвідуйте лікаря, щоб перевірити загальний стан здоров'я. Здорові зуби загалом бувають у здорових людей.
  2. Завжди повноцінно харчуйтесь, їж багато зелених овочів, свіжих фруктів, м'ясо, курку, рибу, яйця і, звичайно, пий побільше молока тобі потрібно випивати не менше трьох-чотирьох склянок молока на день. Якщо ти будеш регулярно споживати ці продукти, то отримаєш всі необхідні мінеральні речовини і вітаміни, і збережеш свої зуби міцними і здоровими.
  3. Детальніше...

Як зберегти та зміцнити стоматологічне здоров’я дошкільнят

У малюка має бути правильно підібрана власна зубна, щіточка та зубна паста. Засоби догляду за порожниною рота обирають з урахуванням віку дитини, особливостей розвитку порожнини рота, ризику карієсу. Стосовно вибору зубної щіточки і пасти слід порадитись з лікарем-стоматологом. Зубну щіточку слід замінювати кожні 3 місяці.

УВАГА! Стоматологи радять починати чистити зуби дитині з моменту появи першого зубу. Але, звичайно, немовляти не можна самостійно чистити зуби - це задача батьків, Ваша задача.

Детальніше...

Здоровий зуб

Для того, щоб оглянути зуби у роті, візьміть дзеркало. Біла частина зуба називається коронкою. Інша частина зуба захована в яснах. Ця частина називається коренем. Корінь міцно утримує зуб у щелепі.

Ось який вигляд має зуб

 

Здоровий зуб

Детальніше...

Зростаємо здоровими

ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

У дошкільному навчальному закладі №70 «Настуся» організована робота медичного та маніпуляційного кабінетів, ізолятору. Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

Для роботи медичного персоналу, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. У медичному кабінеті працюють лікар-педіатр Костенко І.С. та сестра медична старша панаріна Л.А., яка веде облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, імунобіологічних препаратів, дотримується правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечує їх своєчасне поповнення.

Детальніше...

Значення профілактичних щеплень у дітей

Метою імунізації є захист дитини від різних інфекційних захворювань, які для дитини є небезпечними, бо часто мають тяжкий перебіг хвороби. У разі імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені нешкідливі різновиди тих мікроорганізмів, які провокують виникнення небезпечних хвороб. Вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять у визначені вікові, періоди життя дитини.

Детальніше...

Якщо у дитини немає щеплень

Хто вирішить питання про можливість відвідування ДНЗ дитиною, в якої немає щеплень?

Згідно з пунктом (6) Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом  Міністерства  охорони  здоров'я  України  від 29 листопада 2002 р. № 434, питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.

Детальніше...

Готуємося до сезону підвищеної захворюваності на ГРВІ та грип

Чекаємо на грип чи застуду? Ми вже звикли сприймати простуду як постійну супутницю холодної пори року. Але, виявляється, її можна уникнути – головне добре підготуватись! Найбільше до простуд схильні маленькі діти. Малюк має менші шанси захворіти, якщо має повноцінний місцевий і загальний імунітет, ефективність якого визначається в більшій мірі способом життя. Наводимо поради, які можуть уберегти Вас і Вашу дитину, маленьку і велику, від захворювання на респіраторну вірусну інфекцію.

Детальніше...

Якщо у дитини гострики

Гострики — малесенькі круглі глисти розміром 1—1,5 см. Тривалість їх життя близько одного місяця. Паразитуючи в кишечнику, вони викликають порушення в діяльності всього організму, які негативно впливають на стан здоров’я дитини.

Проявляється ентеробіоз болями в животі, нудотою, блюванням, подразливістю, безсонням. Але особливо турбує таких хворих нестерпне свербіння в задньому проході, що виникає внаслідок виповзання самок для відкладання яєць, які вкриті липкого масою і приклеюються до шкіри. Коли хворий на ентеробіоз розчісує сверблячі місця, яйця гостриків потрапляють під нігті чи прилипають до пальців. Якщо така людина неохайна, то вона розсіює яйця гостриків на всі оточуючі предмети, а звідси вже заражаються здорові люди. Хворий також може постійно заражати себе сам, заносячи в рот руками яйця гостриків.

Детальніше...

Увага, гриби!

Отруєння грибами небезпечне для життя!!!

 

Симптоми грибного отруєння різні:

1. Характерні ознаки отруєння - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.

Детальніше...

Дошкільний навчальний заклад №70 «НАСТУСЯ» м. Черкаси 2013-2019 р.